Ticaret Bakanlığı; İnternet kesintileri 48 Saat önceden tüketiciye bildirilmek zorunda !

Ticaret Bakanlığı; İnternet kesintileri 48 Saat önceden tüketiciye bildirilmek zorunda !

Ticaret Bakanlığı yeni bir broşür yayınladı. Broşürde abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde taahhüt süresince sözleşme koşullarında tüketici aleyhine değişiklik yapılamayacağı belirtilerek, “Bakım, kontrol, onarım gibi sebeplerle hizmet sunumunun durdurulacak olması halinde, bu durumun en az 48 saat öncesinden tüketiciye bildirilmesi zorunludur” denildi.


İnternet Kesintisi Yapılacağı 48 Saat Önceden BildirilecekTicaret Bakanlığı'nın hazırladığı broşürde, taahhüt süresince sözleşme koşullarında tüketici aleyhine değişiklik yapılamayacağı belirtilerek, "Bakım, kontrol, onarım gibi sebeplerle hizmet sunumunun durdurulacak olması halinde, bu durumun en az 48 saat öncesinden tüketiciye bildirilmesi zorunludur" cümlelerine yer verildi.


Hatalı Faturalara İtiraz

Hazırlanan Broşürde ayrıca , hatalı olan faturalara 12 ay içerisinde itiraz edilebileceği, mevcut evinden taşınanların, taahhüt edilen hizmeti aynı şekilde alamaması halinde ise aboneliğini herhangi bir bedel ödemeden iptal etme imkanı olduğu bilgisi paylaşıldı.


14 Gün İçerisinde İade Hakkı

Taksitli alışverişlerde, tüketici kredisi kullanımında, ön ödemeli konut alımında, kapıdan, internet, TV veya telefon üzerinden yapılan alışverişlerde, devre tatil veya banka dışında bankacılık hizmeti satın alındığında cayma hakkı bulunuyor. Cayma hakkında herhangi bir gerekçe gösterilmesi gerekiyor. Mağazadan görerek alınan ürünlerde ise cayma hakkı bulunmuyor. Aldığı tüketici kredisini iade etmek isteyenler ise 14 gün içinde başvuruda bulunup, o ana kadar kullandığı parayı 30 gün içinde geri vermek zorunda.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski