Samsung'dan 5 Kameralı Telefon: Galaxy A72

Samsung'dan 5 Kameralı Telefon: Galaxy A72

 Son yıllarda arka kamera sayısı oldukça arttı. 3,4,5 bu sayı sayı gittikçe artacağa benziyor. Samsung'un da ilk 5 kameralı telefonu olacak Galaxy A72 modelini 2021'in ilk yarısında tanıtacağı iddia edildi. Geçtiğimiz 2019 yılının sonlarında tanıtılan Galaxy A71 modeli 4 kameraya sahipti. Samsung'un yeni çıkacak olan Galaxy A72 modelinde arka kamera sayısını 5'e çıkaracağı iddia edildi. Galaxy A72 ilklerin telefonu olacağa benziyor çünkü orta segment telefonlarda daha önce kullanılmamış olan optik görüntü sabitleme (OIS)'nin bu telefonda kullanılacağı iddia edildi. İddialar doğruysa, penta-lens kurulumu şirketin telefonları için bir ilk olacak.

Telefonun özelliklerine gelecek olursak, kameralar sırasıyla 64 MP ana sensör, 12 MP ultra geniş açı sensörü, 3x optik yakınlaştırmayı destekleyen 8 MP telefoto sensörü, 5 MP makro lens ve son olarak 5 MP derinlik sensörünün bir araya gelmesiyle oluşacağını söylüyor. Bununla birlikte cihazda bir de 32 MP'lik ön kamera bulunacağı iddia ediliyor. 

Samsung'un Galaxy A72 ile Galaxy A52'yi 2021'in başlarında tanıtması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda telefon hakkında daha net bilgilere sahip olacağız gibi görünüyor. 

Yorumlar

Daha yeni Daha eski