Honda Gebze Şekerpınar'da bulunan Fabrikası Satılıyor

Honda Gebze Şekerpınar'da bulunan Fabrikası Satılıyor

2021 Eylül'de kesin olarak kapanacak ve içindeki tüm teçhizatla birlikte satılacağı açıklanan Honda Gebze fabrikasının 510 milyon TL'ye satıldığı iddiası gündeme düştü. Honda Türkiye, henüz herhangi bir satışın gerçekleşmediğini söylüyor.1997 yılında üretime başlayan Gebze Şekerpınar'daki Honda Otomobil fabrikasının Eylül 2021'de kapanacağı kesinleşmişti. Binden fazla kişiye istihdam sağlayan fabrikanın içindeki teçhizatlarıyla birlikte satılacağı ifade edilmişti.


Elektrikli araç üretilecek

Honda'nın Gebze'deki fabrikasıyla ilgili bugün önemli bir gelişme yaşandı. SBK Holding'in, iştiraki Hexagon Mühendislik adına Honda Gebze fabrikasını satın almaya hazırlandığı iddia edildi. Buna göre SBK Holding, fabrikayı satın almak için 510 milyon TL ödeyecek. Anlaşmanın şartları henüz belli değil fakat söz konusu fabrikada elektrikli araç üretimi yapılacağı belirtiliyor.


Yaşanan gelişmeyle ilgili Honda Türkiye'den yapılan açıklama, "Şu an fabrikanın satışıyla alakalı net bir durum ve gerçekleşen bir satış yok. Çeşitli taraflarla görüşmelerimiz devam ediyor." şeklindeydi.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski