Honda Civic 2020 Amerika vs Türkiye Fiyatı Karşılaştırdık

Honda Civic 2020 Amerika vs Türkiye Fiyatı Karşılaştırdık

 Günümüz dünyasında otomobiller olmazsa olmazımız. Gelmiş olduğumuz şu zamanda araçlar artık lüks değil ihtiyaç durumunda. Gerek işe giderken gerek tatile giderken yaşamamızın büyük bir kısmında otomobillere ihtiyaç duyuyoruz. Peki artık lüks değil de ihtiyaç olarak görülen bu otomobilleri almanın bedeli ne? Gelin biraz inceleyelim.Evet yazımızın başında belirttiğimiz üzere otomobiller artık ihtiyaç durumunda. Öyleyse Türkiye sınırları içerisinde yaşayan bir kişi ile ABD sınırları içerisinde yaşayan bir vatandaşın bu ihtiyacını karşılaması için ne bedel ödemesi gerekiyor? Asgari ücretle çalışan bir vatandaşı baz alarak bunu inceleyelim.


Türkiye'de asgari ücret(çalışan kimseye en az ödenmesi gerek miktar) net olarak  2.324,70 TL.ABD'de ise ABD Temsilciler Meclisi, federal asgari ücretin Ekim 2025’e kadar saat başına 15 dolara yükseltilmesini öngören karar tasarısını onaylamasının ardından tüm eyaletlerde sabit olacak şekilde saatlik 15 dolardır. Yani ABD'de asgari ücret ile çalışan birisi aylık olarak net 2380 dolar cebine katmaktadır.


ABD 2020 SIFIR HONDA CİVİC SEDAN FİYATI


ABD sınırları içerisinde bir Honda Civic 2020 sedan almak isterseniz ödemeniz gerek bedel 20.800 dolar. Asgari ücretle çalışan bir işçi bu otomobili almak isterse yaklaşık olarak 9 ay çalışması gerekli.9 ay çalışmasının karşılığı olarak sıfır bir arabaya binebilecek ve otomobil ihtiyacını karşılamış olacak.


Türkiye 2020 SIFIR HONDA CİVİC SEDAN FİYATI


Ülkemiz sınırları içerisinde bir Honda Civic Sedan 2020 sıfır satın almak isterseniz ödemeniz gereken minimum fiyat 209.600 TL. Yine asgari ücret karşılığı çalışan bir kimse bu aracı satın almak isterse yaklaşık olarak 90 ay çalışması gerekiyor.90 ay yani 7.5 yıl çalışmasının karşılığı olarak ortalama sayılan bir sıfır araca sahip olacak.


ABD'de asgari ücretle yaşayan bir çalışan ile Türkiye'de asgari ücretle yaşayan bir çalışanın ortalama sayılan bir aracı sıfır almak isterse kaç ay çalışması gerektiğini inceledik. Siz okuyucularımız aklınızdan geçen düşüncelerinizi lütfen aşağıdaki yorumlar kısmından belirtin.


1 Yorumlar

  1. Adsız22.9.20

    Bizim işçilerimiz karın tokluğuna çalışıyor araba bizlere hala lüks

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski