Hindistan PUBG Mobile Dahil 118 Uygulamayı Yasakladı

Hindistan PUBG Mobile Dahil 118 Uygulamayı Yasakladı

 Hindistan ve Çin arasındaki gerginlik sürüyor. Hindistan hükümeti gerginliğin dozunu artıracak bir adım attı. Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, bugün yaptığı resmi açıklamada Çin menşeili uygulamalar başta olmak üzere toplam 118 uygulamayı yasakladığını duyurdu.  Açıklamaya göre bu uygulamalar Hindistan’ın egemenliğine ve bütünlüğüne, devletin güvenliğine ve kamu düzenine zarar veren faaliyetlerde bulundukları için yasaklandı. Bu yılın başında iki ülkenin arasındaki gerilimden sonra Hindistan hükümeti  TikTok ve WeChat de yasaklamıştı.PlayerUnknown's Battlegrounds ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, bugün yaptığı resmi açıklamada PUBG Mobile / Mobile Lite’ın da aralarında bulunduğu toplam 118 uygulamayı yasakladığını duyurdu. Yapılan açıklama şu şekilde:

 “Hindistan Hükümeti Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Yasasının 69A bölümü uyarınca yetkisine başvurarak Bilgi Teknolojileri (Bilgiye Erişimin Kamu Tarafından Engellenmesine Yönelik Prosedür ve Önlemler) Kurallarının 2009 ve Tehditlerin ortaya çıkan doğası, mevcut bilgiler ışığında Hindistan’ın egemenliğine ve bütünlüğüne, Hindistan’ın savunmasına, devletin güvenliğine ve kamu düzenine zarar veren faaliyetlerde bulundukları için 118 mobil uygulamayı engellemeye karar verdi.” 

Yasaklanan uygulamalar önümüzdeki birkaç gün içerisinde ülkedeki Google Play Store ve App Store'dan kaldırılacak. Hindistan PUBG Mobile için önemli bir pazar olduğunuda unutmayalım. İki ülke bu krizi nasıl çözer bilinmez ancak her halükarda bu yasak kullanıcılar tarafından oldukça tepki alacaktır.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski