En Güvenilir ve Güvenilmez olan Sosyal Medya Platformu Belli Oldu

En Güvenilir ve Güvenilmez olan Sosyal Medya Platformu Belli Oldu

Yapılan bir anket çalışması ile insanlar tarafından en güvenilir bulunan sosyal medya platformu belli oldu. İnsanlar En güvenilir sosyal medya platformu hangisidir? sorusuna cevap verdi. Anketin sonucu yazımızda.İnsanlar günümüzde vakitlerinin çoğunu sosyal medya platformlarında geçiriyor. Öyle ki bu sosyal mecralar zamanla bizlerle ilgili verilere de sahip olabiliyor. Bu durumda kişilerin aklına toplanan kişisel bilgilerin güvenliği hakkında soru işaretleri oluşmakta.


Hangi Sosyal Medya Platformu En Güvenilir ?

Insider Intelligence tarafından yapılan bir anket çalışması sonrası en güvenli bulunan sosyal medya platformları belirlendi. Anket Amerika Birleşik Devletleri Dijital Güven Anketi adı altında yapıldı.28 Mayıs 2020 ile 3 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşen anket çalışmasına yaşları 18 ila 74 yaşları arasında olan 1865 ABD vatandaşı dahil oldu.


Ankete katılan 1865 katılımcıdan %32'si Facebook'un kişisel verilerin korunmasına ve güvenliğin sağlanmasına önem vermediğini ifade etti. Katılımcıların %53'lük kısmı ise Facebook'un kişisel verilerin korunmasına ve güvenliğin sağlanmasına önem verdiğini ifade etti.


Insider Intelligence tarafından gerçekleştirilen ankete göre kullanıcılara en az güveni veren sosyal medya platformu Facebook olurken, kullanıcıların en çok güven duyduğu sosyal medya platformu ise LinkedIn oldu. Listenin tamamı şu şekilde;

  1. LinkedIn
  2. Pinterest
  3. Snapchat
  4. Reddit
  5. YouTube
  6. Instagram
  7. Twitter
  8. TikTok
  9. FacebookYorumlar

Daha yeni Daha eski