WhatsApp Kullananlar Dikkat-WhatsApp'a Yeni Özellikler Geliyor!

WhatsApp Kullananlar Dikkat-WhatsApp'a Yeni Özellikler Geliyor!

 Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a geçtiğimiz aylarda Messenger Rooms özelliği gelmişti. Messenger Rooms özelliği ile beraber daha çok şahıs ile görüntülü iletişim edebilme imkanı sunuldu. Bu özelliğin eklenmesi neticesinde kamera kısayolu kaldırılmıştı. WABetaInfo'daki bilgiye göre WhatsApp kamera kısayolu yine gelecek. Peki, WhatsApp'a kamera ikonu ne zaman eklenecek?Anlık mesajlaşma uygulamasına geçtiğimiz aylarda Messenger Rooms özelliği eklenmişti. Bu özelliğin eklenmesinin arkasından kısayol menüsünde kamera ikonu kaldırılmıştı. Kamera ikonunun kaldırılması kullananların olumsuz reaksiyon göstermesine sebep olmuştu. Tepkilerin odağı haline gelen Whatsapp, bu kararından caymak zorunda kaldı.


WABetaInfo'da yer edinen bilgilere baktığımızda 2.20.198.9 sürüm numarasına sahip beta güncellemesinde kamera ikonu yine eklenecek. Yeni güncelleme ile beraber gerçekleşen yenilik yalnızca kamera ikonu ile sınırlı değil. Paylaşılan bilgilere bakılırsa kısayol menüsünde yer edinen ikonların da görünümü değiştirildi. Yeni ikonların düz renge sahip olduklarını görüyoruz.Bahsi geçen değişikliğin yer almış olduğu güncelleme daha beta aşamasında. Bu sebepten dolayı meydana getirilen değişim tüm kullanıcılarda kullanıma sunulmadı. Whatsapp Beta sürücecine katılan kullanıcılar Google Play Store üstünden uygulamayı en son sürüme yüklemeleri gerekiyor. Söz konusu yenilik oldukça yakında tüm kullanıcıların kullanımına sunulacaktır.

WhatsApp kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşımak için yeni özellikler üstünde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta WhatsApp'ın çıkartma arama özelliği üstünde uğraştığı ortaya çıkmıştı. Çıkartma arama özelliği yardımıyla kullanıcılar istediği çıkartmayı süratli ve ergonomik bir halde bulabilecek. 

Yorumlar

Daha yeni Daha eski