TikTok Trump Yönetimine Dava Açarak Usulsüzlüğü Çözmeyi Hedefliyor

TikTok Trump Yönetimine Dava Açarak Usulsüzlüğü Çözmeyi Hedefliyor

  TikTok'un sahibi ByteDance, geçtiğimiz günlerde ABD'de büyük bir ambargoya maruz kalmıştı. ByteDance, ABD'deki varlığını yasaklayan kararnameye itiraz edeceğini duyurdu. ByteDance gerekli belgelerin pazartesi günü itibari ile yargıya sunulacağını ifade etti.TikTok veya Çin'de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkânı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016'da ByteDance tarafından piyasaya sürülen Asya'da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.

ByteDance Gerekli Belgeleri Pazartesi Günü Yargıya Sunacağını Belirtti 


Geçtiğimiz günlerde ABD'de büyük bir ambargoya maruz kalan TikTok sahibi ByteDance'e ABD'deki faaliyetlerini durdurması için 45 gün süre verilmişti. Bu durumda Tikok'un ABD'li bir isme satmasına yönelik bir baskı oluşturmuştu. 

TikTok, bu kararların ardından işi mahkemeye taşıyacağını belirten bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "Kanunun göz ardı edilmediği ve şirketimizin ve kullanıcılarımızın adil haklara sahip olduğunu kanıtlayabilmek için ABD yönetimini yargı kolunda karşımıza almaktan başka seçeneğimiz kalmadı." ifadelerine yer verildi.

ByteDance, davayla ilgili dosyaların pazartesi günü hazırlanmış olacağını belirtirken yönetimin endişelerinin yersiz olduğunu , bir yılı aşkın bir süredir yapıcı bir çözüm sunmak için uğraştıklarını da dile getirdi.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski