Redmi Note 9 ve Note 9 Pro Kamera Tozlanma Sorunu Yaşayanların Sayısı Artıyor!

Redmi Note 9 ve Note 9 Pro Kamera Tozlanma Sorunu Yaşayanların Sayısı Artıyor!


Xiaomi
marka Redmi Note 9 ve Note 9 Pro modellerinde yurt dışında satın alan birçok kullanıcıdan gelen bilgiye göre kamera tozlanma sorunu yaşanıyor.Şirket, tozlanma sorunu yaşayanlara servis merkezlerinin yardım edeceğini ifade ediyor.

Türkiyede'de fiyat/performans denince akla gelen cihazlardan Redmi Note 9 ve daha donanımlı olan büyük kardeşi Note 9 Pro, yurt dışında satın alan kullanıcılardan gelen bilgiye göre kamera tozlanma sorunu yaşıyor. Ortaya çıkan bilgiler kadarıyla üretilen bazı modellerde arka kamera sisteminin içerisine toz kaçıyor. Sizinde tahmin edeceğiniz gibi o modülün kesinlikle toz almayacak şekilde üretilmesi ve yerleştirilmesi gerekiyor. Çünkü tozlanma fotoğraf / video kalitesini olumsuz yönde etkiliyor ve kullanıcı için büyük bir problem haline gelebiliyor.

Xiaomi cephesinden bu konuya ilişkin gelen ilk cevapta sorunun sadece ufak bir stokta görüldüğü bildiriliyor. Sorunun bir daha yaşanmaması için üretim tesisine gerekli bildirimlerin yapıldığını aktaran şirket, sorunu yaşayanlara servis merkezlerinin yardım edeceğini aktarıyor. Bu tozun cihazlara direkt olarak üretim sürecinde mi yoksa sonra mı girdiği henüz tam olarak bilinmiyor. 
1 Yorumlar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski