PlayStation 5'in 2 TB'lık Sürümünün Fiyatı Bir E-Ticaret Sitesinde Ortaya Çıktı

PlayStation 5'in 2 TB'lık Sürümünün Fiyatı Bir E-Ticaret Sitesinde Ortaya Çıktı

 Piyasaya sürülme tarihi 2020'nin sonları olarak belirlenen PlayStation 5'in, gelmesi kesin gözüyle baklılan 2 TB'lık versiyonu oldukça yüksek bir fiyatla e-ticaret sitesinde ortaya çıktı.PlayStation 5, Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen bir video oyunu konsoludur. 2019 yılında PlayStation 4'ün ardılı olarak tanıtıldı. Piyasaya sürülme tarihi 2020'nin sonları olarak planlanmıştır. Platform; biri PlayStation Store'dan dijital oyun satışının yanı sıra kutulu oyun desteği ve oynatılabilir optik diskler için bir Blu-ray uyumlu optik disk sürücü içeren klasik model, bir de optik disk sürücüden mahrum, oyunları internet bağlantısı üzerinden indirebileceğiniz "Dijital Versiyon" adında iki ana ürün çeşidine sahip.

PlayStation 5'in 2 TB'lık Sürümünün Fiyatı Bir E-Ticaret Sitesinde Ortaya Çıktı


Bir süre önce PS5'i erkenden ön sipariş vermek PSN kullanıcıları için bir ön kayıt sayfası oluşturan Sony, yeni nesil oyun konsolunun özelliklerini açıklarken 825 GB'lık bir SSD'ye sahip olacağını vurgulamıştı. Yeni gelecek oyunların boyutlarına bakıldığında 825 GB'lık alan en fazla 6-7 oyun alabilecek boyutta. Hal böyle olunca Sony, daha büyük kapasiteye sahip 2 TB boyutundaki PS5'i çıkarmayı düşünmüş.  Daha önce Amazon’da 2 TB’lık PlayStation 5 için bir ürün sayfası ortaya çıkmış, ancak söz konusu sayfa kısa süre sonra yayından kaldırılmıştı. Şimdi ise Alman e-ticaret sitesi Otto.de'de 2 TB’lık PlayStation 5 ortaya çıktı.

Daha yüksek kapasiteli bir oyun konsolu çoğu oyuncuyu mutlu edebilir fakat fiyat konusunda aynı  şeyi söylemek pekte mümkün değil. PlayStation 5'in 2 TB'lık versiyonu için sitede listelenen fiyatı 974 euro (8.438 TL + vergiler).

Yorumlar

Daha yeni Daha eski