Pentagon UFO'ları Daha İyi Araştırabilmek İçin Yeni Bir Ekip Kuruyor

Pentagon UFO'ları Daha İyi Araştırabilmek İçin Yeni Bir Ekip Kuruyor


UFO (İngilizce: "Unidentified Flying Object"/tanımlanamayan uçan nesne); bilimsel bir açıklaması olmadığı ve genellikle dünya dışı yaşam taşıdığı iddia edilen gizemli nesne. Türkçede uçan daire kavramı da sıklıkla UFO anlamında kullanılır. UFO fenomenleri bazen sadece gözlemcilerin iddiasından, bazen de çeşitli kayıt cihazlarıyla elde edilen görüntü ve/ya seslerden ibarettir.


UFO'ların ve uzaylıların gerçek olup olmadığı sürekli araştırılsa da Pentagon'un paylaştığı bir kaç video dışında elimizde bir bilgi yok. Bugüne kadar atılan komplo teorileri ve internette dolaşan UFO videoları ne kadar doğru bunu bilemeyiz.


Pentagon daha detaylı araştırma yapabilmek için UFO'ları araştıran yeni bir ekip kuracak.  Ortaya çıkanlara göre iki savunma yetkilisi Pentagon’un ABD askeri uçakları ile UFO’ları gözleyeceği yeni bir ekip kurduğunu söyledi. Açıklamayı yapan yetkililere göre, Savunma Bakanı Yardımcısı David Norquist , “Önümüzdeki bir kaç gün içinde resmi olarak açıklanacak.” cümlesini kurdu. 


Pentagon’un UFO programında danışmanlık yapan Eric W. Davis ‘e göre, UFO’lar; bu dünyada yapılmayan dünya dışı araçlardı. Bu söylem, Joe Rogan tarafından New York Times ‘ta “Pentagon’un UFO birimleri gölgelerde durmayacak ve bazı bilgileri kamuya açacak.” şeklinde haber oldu.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski