Maske Takmayanlar İçin Maske Fırlatan Silah Üretildi " Maske Silahı "

Maske Takmayanlar İçin Maske Fırlatan Silah Üretildi " Maske Silahı "

 Covid-19 salgının ardından çoğu ülke maske takmayı zorunlu hale getirdi. Hatta maske takmayanlara yaptırım bile uygulayan ülkeler oldu ama vaka sayılarının halen yükselişte olduğu dünyada maske takmamak için direnen kişiler bulunmakta. 


Salgında maske takmamak için direnen insanlar sorununu çözmek isteyen bir YouTube yayıncısı, muhtemelen hiç başvurmamamız gereken bir çözüm üretti. Silahlara merakı olan YouTube kullanıcısı Allen Pan , bu iş için bir çare düşündü ve maskeleri insanların yüzüne fırlatan bir makine geliştirmeye çalıştı.


Pan, bu iş için bir fren hattı, bir solenoid valf, 800 PSI CO2 kabı, bir sprey boya tabanca kabzası ve mıknatıslı mermilerden faydalandı. Pan'ın " Maske Silahı " olarak adlandırdığı makinenin çalışma şekli, ağ tabancasına benziyor ve maskeleri insanların yüzüne fırlatıp, iplerini arkadan çevirerek bağlamaya çalışıyor.


 Pan bu silahı cansız mankenlerde deneyip başarılı olsa da insanlar üzerinde böyle bir silahı kullanmak hiçte güvenilir durmuyor.  Bu yüzden maske giydirmeye yönelik yeni yaratıcı yollar aramaya devam etmekte fayda var gibi görünüyor.Yorumlar

Daha yeni Daha eski