İtalya'dan Umut Veren Haber: İtalya Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verdi

İtalya'dan Umut Veren Haber: İtalya Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verdi

 Tüm dünyada koronavirüs aşı çalışmaları devam ederken aşı ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak İtalya koronavirüs aşısı için tarih verdi. İtalya Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verdi 


Dünya genelinde aşı çalışmaları devam ederken umut veren bir haber İtalya'dan geldi. İtalya'nın yaptığı açıklamada geliştirdikleri koronavirüs aşısını aday gönüllüler tarafında denendiğini belirtti.

İtalya'nın başkenti Roma'da yer alan Lazzaro Spallanzani Ulusal Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Sağlık Direktörü Francesco Vaia, yaptığı açıklamada geliştirdikleri aşı ile ilgili konuştu. Yaptığı açıklamada, geliştirdikleri koronavirüs aşısını aday gönüllüler üzerinde denemeye başladıklarını belirtti.

Francesso Vaia konuşmasının devamında, "Bu aşamada, verilen dozun hastaya yan etkisi olup olmadığına bakılacak ve söz konusu dozun organizma içinde nötralize edilmesi gereken antikorlar üretebilme kapasitesi var mı ve viral replikasyonu durdurabiliyor mu, bunlar gözlemlenecek." şeklinde konuştu.

Francesco Vaia açıklamasının devamında gönüllülere uygulanan aşının 12 hafta boyunca izleneceğini ve aşının birinci aşamasının 24 hafta süreceğini belirtti. İkinci aşama için Brezilya ve Meksika'da aşıyı denemek istediklerini de belirten Francesco Vaia, aşı denemesinin yıl içerisinde bitirilmesi ve başarılı olması durumunda bahara kadar ticari düzeyde kullanılabilecek aşıya sahip olabileceklerini açıkladı.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski