Instagram'da Büyük Yenilik : DM İle Facebook Messenger Birleşiyor

Instagram'da Büyük Yenilik : DM İle Facebook Messenger Birleşiyor

  The Verge'deki iddiaya göre yeni güncelleme ile birlikte Instagram mesajlaşma (DM) özelliğine büyük bir yenilik geliyor. Yapılan bu hamle ile birlikte mesajlaşma daha pratik hale gelmesi bekleniyor.Facebook, Instagram ve Messenger'ın sohbetlerini birleştirme kararı aldı. The Verge'deki habere göre Facebook, yeni güncelleme ile Instagram ve Messenger sohbetlerini birleştirecek. Mesajlaşma özelliğine gelecek yenilik ile ilgili detaylar yazımızda.

Instagram kullanan birçok kullanıcıda iddiaya göre uygulamayı açtıklarında"Instagram'da mesaj göndermenin yeni bir yolu var" yazısının yer aldığı bir güncelleme ekranı ile karşılaştı. Güncelleme ile ilgili detaylar kısmında ise "sohbetler için yeni renkli görünüm", "daha fazla emoji", "mesajları kaydırarak yanıtlama" ve belki de en ilgi çekici kısım "Facebook kullanan arkadaşlarınız ile sohbet edin" yazısı yer alıyordu. Söz konusu güncelleme Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda belirdi.Instagram açtıklarında güncelleme ekranı ile karşılaşan kullanıcılar, "Güncelle" butonuna dokunduktan sonra uygulamaya bazı yeni özellikler eklendi. Uygulama güncellenmesinin ardından sağ üst kısımdaki DM (Direkt Mesaj) simgesi yerine Messenger simgesi belirmeye başladı.Çok Yakında tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacak olan özellik sayesinde Instagram kullanıcıları Facebook hesaplarında ekli olan arkadaşları ile sohbet edebilecek.

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram'ın (Direkt Mesaj) DM özelliğine gelmesi beklenen bu yenilik hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski