Huawei Tam Ekran Parmak İzi Sensörünün Patentini Almak İçin Başvuruda Bulundu

Huawei Tam Ekran Parmak İzi Sensörünün Patentini Almak İçin Başvuruda Bulundu


Huawei Technologies Co. Ltd., kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei son 5 yılda ciddi bir çıkış elde ederek kendini teknoloji devlerinin arasında buldu. Bu çıkışı devam ettirmek isteyen Huawei yeni girişimleriyle herkesi etkilemeye devam ediyor.


Huawei yeni bir özellik için patent başvurusunda bulundu. Bu özellik tam ekranda parmak izi okuyucusunu  kullanmamızı sağlıyor yani ekranın istediğiniz yerinde parmak izinizi okutarak telefon kilidini açabiliyorsunuz. Bu özellik güvenlik ve kullanıcı deneyimini olumlu yönde başka seviyelere çıkaracak gibi duruyor.


Çinli teknoloji devi; Çin, Avrupa , ABD, Japonya, Güney Kore ve Hindistan’da tam ekran parmak izi teknolojisi için patent başvurusunda bulundu. Üstelik Huawei, tam ekran parmak izi teknolojisini yalnızca kilit ekranını daha kolay açmak için değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi vadediyor.


Halihazırda parmak izi okuyucularındaki sorun, parmak izi kilidinin uygulamanın açılış hızını uzatması. Zira bir uygulamayı açmak için simgesine dokunduğunuzda daha sonra kilidin açılması için parmağınızı parmak izi okuyucuya götürmeniz gerekiyor. Tam ekran parmak izi okuyucusunda bu sorun tamamen ortadan kalkıyor. Uygulamaya tıkladğınız anda kilitli olan uygulama tıklanma ile birlikte parmak izinizide tarayarak uygulama kilidini açıyor. Böylece uygulamanın açılış hızı oldukça kısalmış oluyor. Bu da tam ekran parmak izi sensörünün kullanıcı deneyimine pozitif etkisini gözler önüne seriyor.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski