Hayat Eve Sığar Uygulamasına İhbar Özelliği Eklendi

Hayat Eve Sığar Uygulamasına İhbar Özelliği Eklendi

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni bir güncelleme geldi.Gelen güncelleme ile birlikte HES uygulamasına ihbar özelliği eklendi.Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen ihbar özelliği nasıl kullanılır?Detaylar yazımızda.Hayat Eve Sığar Uygulaması İhbar Özelliği Nasıl Kullanılır

Yeni gelen bu özellik dahilinde koronavirüs tedbirlerine uyum sağlamayan işletmeler ihbar edilebilecek.Uygulamayı açtığınızda " ihbarda bulun " seçeneği karşınıza çıkacak. Bu alana dokunduğunuzda ihbar ekranı açılacak.


Açılan ihbar ekranından işletme bilgilerini ve işletmenin adres bilgilerini girmeniz gerekiyor. Gerekli bilgileri girdikten sonra tek yapılması gereken ihbarı gönder butonuna basmanız.Buradan sonrası yetkililer tarafından hallediliyor.


Uygulamaya gelen bir önceki güncelleme ile de uygulamaya yoğunluk haritası eklenmişti. Koronavirüsün hangi bölgelerde yoğun olduğu uygulama içerisinde bulunan haritadan görülebiliyor. Hemen aşağıda yer alan bağlantıdan Hayat Eve Sığar Uygulaması'nı cihazlarınıza indirebilirsiniz.


Andorid: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.saglik.hayatevesigar&hl=tr

Apple: https://apps.apple.com/tr/app/hayat-eve-s%C4%B1%C4%9Far/id1505756398?l=tr


Yorumlar

Daha yeni Daha eski