Epic Games, Apple Karşıtı #FreeFortnite Turnuvası Düzenleyecek

Epic Games, Apple Karşıtı #FreeFortnite Turnuvası Düzenleyecek

 Epic Games ve Apple arasındaki savaş gittikçe büyüyor. 13 Ağustos gecesi Fortnite, Apple'ın kullanım şartlarını ihlal ettiği için App Store ve Google Play'den atılmıştı. Fortnite bu olayın ardından Apple'a dava açarak 1984'e Nineteen Eighty-Fortnite videosu ile gönderme yaptı. Son olarak #FreeFortnite hashtagiyle sosyal medya gündemine gelen Epic Games #FreeFortnite turnuvası düzenlemeye karar verdi. 
Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen, Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017'de yayınlanan nişancıoyunudur. Popüler oyunlardan birisi olan Fortnite, Apple ve Google'a savaş açtı. Oldukça büyük bir mobil oyuncu kitlesine de sahip olan Fortnite, hem App Store hem de Google Play'de yer alıyordu. 13 Ağustos itibari ile mobil oyunu içine yeni bir ödeme seçeneği ekleyen Fortnite, hem App Store hem de Google Play'den atıldı. Oyunun mağazalardan atılma sebebi oyun içi direkt ödeme sisteminin yeni bir güncellemeyle aktif edilmesi oldu.Hem Google Play hem de App Store tarafı kullanım şartlarının ihlalini gerekçe göstererek oyunu mağazalarından kaldırdı. 

Şirket yaptığı açıklamada "Herkes 27 Ağustos'ta çıkacak olan 2. Bölüm: 4. Sezon'a dalarken, oyunu iOS cihazlardan oynayan oyuncular 2. Bölüm: 3. Sezon'da arkada kalacak." Şirket aynı zamanda 4. sezonun çıkmasıyla geride kalan oyuncuların #FreeFortnite etiketi ile sosyal medyada @AppStore'a karşı mücadeleye katılmaya davet ediyor. Fortnite iOS oyuncularına oyunu PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Mac, GeForce Now ve Epic Games uygulaması, epicgames.com ve Samsung Galaxy Store üzerinden oynayabileceklerini hatırlatıyor.

Epic Games #FreeFortnite Turnuvasını Kazananlarına 'Elma Yiyici' Tabirini Kullandı

Turnuva kazananlarına 'Elma Yiyici' tabirini veren Epic Games, kazanan kişilere Apple ürünü olmayan 1.200 adet oyuncu ekipmanı dağıtacağını açıkladı. Şirket "iOS üzerinden oynayamamanız, Fortnite oynayabileceğiniz başka harika yerler olmadığı anlamına gelmiyor." açıklamasında bulundu. 

Fortnite Turnuvasının Ödülleri İse Şöyle: 

  • Alienware Gaming Laptop®
  • Samsung Galaxy Tab S7®
  • OnePlus 8 - Telefonda 90 FPS
  • PlayStation 4 Pro®
  • Xbox One X®
  • Nintendo Switch®


  

Yorumlar

Daha yeni Daha eski