Apple CEO'su Tim Cook Ne Kadar Servete Sahip?

Apple CEO'su Tim Cook Ne Kadar Servete Sahip?

 


COVID-19 pandemisi  sırasında yaşanan dalgalanmalardan dolayı servetini arttıran bir diğer isimde Apple CEO'su Tim Cook. Teknoloji yöneticileri arasında milyarderler listesine girmeyi başaran CEO Tim Cook, artık 1 milyar dolar servete sahip.

Pandemi sonrası yaşanan ekonomik kriz sebebiyle onlarca şirket ekonomik olarak sıkıntı çekiyor olsa da Amazon, Google, Apple gibi firmalar marka değerini artırmaya devam ediyor. Apple şirket hisselerinin değer kazanmasıyla birlikte Apple CEO'su Tim Cook net serveti de 1 milyar $ seviyesine ulaşmış durumda.

Tim Cook Net Serveti

Teknoloji dünyasının bilinen isimlerinden Jeff Bezos ,Bill Gates ve Mark Zuckerberg gibi milyarderler arasına girmeyi başaran Cook, 847 bin 969 Apple hissesine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Şu anda net serveti 1 milyar doları geçen Apple yöneticisinin yatırımı nereye yapacağı da merak ediliyor.

Daha önceki yıllarda gelirinin büyük kısmını Apple'la çalışan hayırsevere kuruluşlara açacağını söyleyen Cook, net servetinin büyük kısmını hayır kurumlarına bağışlamasıyla beğeni topluyor. 

Uzun süredir Apple'ın yöneticisi konumunda yer alan Tim Cook, yeni iPad ve iPhone 12 serisinin tanıtılmasıyla birlikte daha da zengin bir isim haline gelebilir. Yatırımcılar da Apple hisselerindeki büyük artış için Ekim-Kasım aylarını bekliyor. 

Yorumlar

Daha yeni Daha eski