Yerli otomobil TOGG'un fabrika temeli atılıyor

Yerli otomobil TOGG'un fabrika temeli atılıyor


Yerli araba fabrikasının temeli bugün yani 18 Temmuz 2020 tarihinde Bursa Gemlik'teki arazide atılıyor. TOGG tarafınca üretilecek olan ve 2022 senesinde satışa sunulması planlanan tamamen elektrikli yerli otomobilin üretileceği fabrikanın temeli atılıyor. Geçtiğimiz günlerde Temmuz ayında yapılması planlandığı açıklanan temel atma töreni ile alakalı resmi malumat verildi.

Fabrikasının temeli atılıyor

TOGG tarafınca oluşturulan www.yeniliktebendevarim.com web sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz paylaşımla fabrikanın temeline sizin de isminiz eklenebiliyor. 

#YenilikteBenDeVarım

TOGG tarafından hazırlanan yeni bir internet sitesi ile temel atma töreni resmi olarak duyuruldu.TOGG ben de varım isim yazdırma işlemi, toplamda 3 adımdan oluşuyor. İlk adımı kampanya için özel olarak açılan internet sitesine girerek kutucuğa ismini yazmak olan TOGG ben de varım kampanyası, ikinci adımını ise site tarafından oluşturulan görselin, ismini tarihe yazdırmak isteyen kişinin sosyal medya hesabından paylaşılması ile oluşuyor. Son aşamada ise, 18 Temmuz tarihinde yazılan tüm isimler bir kapsülde yerini alacak ve inşaat temeline yerleştirilecek.

Yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni 18 Temmuz 2020 tarihinde saat 17:30'da Gemlik'te gerçekleştirilecek. Yerli elektrikli otomobil üretim tesisi Bursa'da kurulacak. Tesisin öngörülen toplam sabit yatırım tutarı 22 milyar lira olacak. Yerli otomobil üretim tesisinde 4 bin 323 kişi istihdam edilecek. 300'ü nitelikli personel olacak. 5 modelde yılda 175 bin adet üretilecek. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun gerçekleştireceği yatırım için 31 Aralık 2035'e kadar 30 bin otomobil alım garantisi verildi. Proje bazlı devlet desteği verilecek yatırım için Gümrük Vergisi muafiyeti, KDV istisnası, yüzde 100 vergi indirimi, azami tutar sınırı olmaksızın 10 yıllık sigorta primi işveren hissesi desteği, 10 yıllık Gelir Vergisi stopajı desteği, azami 360 milyon liralık nitelikli personel desteği, faiz ve kar payı desteği, yatırım yeri tahsisi ve alım garantisi sağlanacak.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski