Yeni Yatırımlar Alan Discord, 3.5 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Yeni Yatırımlar Alan Discord, 3.5 Milyar Dolar Değere Ulaştı


Discord, video oyunu oynayan oyuncular için geliştirilen sesli-yazılı iletişim programı günümüzde her türlü topluluğa hitap etmektedir. Son olarak 100 milyon dolar yatırım alan Discord 3.5 milyar dolar değere ulaştı.

Oyuncuların büyük çoğunluğunun iletişim için kullandığı Discord gün geçtikçe kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Her geçen gün gelişen uygulama yatırımları da beraberinde getiriyor. 2018 yılında 150 milyon dolar yatırım alan Discord geçtiğimiz günlerde 100 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. 

Discord, sadece oyun odaklı kalmayı değil, okul kulüpleri, oyun grupları, dünya çapında bir sanat toplulukları ve sadece konuşmak isteyen arkadaş gruplarının da kullanabileceği bir uygulama yapmak için çalışmalarına devam ediyor. Şu an Discord uygulamasında oyun odaklı olmayan bir sürü kanal bulunuyor. Koronavirüs zamanında eğitim odaklı olarakta kullanılan Discord Fransa'da oldukça popüler olmuştu.

Discord tarafında paylaşılan bilgilere göre 100 milyonu aşkın aktif kullanıcı bulunuyor. Söz konusu kullanıcılar her gün 6,7 milyon aktif sunucuda toplamda 4 milyar dakika boyunca birbirleriyle konuşuyor.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski