Twitter’dan beklenen açıklama geldi: 130 hesap hedeflendi !

Twitter’dan beklenen açıklama geldi: 130 hesap hedeflendi !

Önceki gün gerçekleşen ''hack'' olayının ardından Twitter'dan yeni bir açıklama daha geldi. Yapılan açıklamada saldırganların twitter üzerindeki 130 hesabı hedef aldıkları belirtildi.


Geçtiğimiz gün dünya genelinde bazı ünlü isimlerin hesaplarının ele geçirilmesiyle ilgili Twitter’dan yeni bir açıklama yapıldı. Saldırganlarının hedefinin yaklaşık 130 hesap olduğunu ancak bunların çok azını ele geçirebildikleri belirtilen açıklamada “Sistemlerimizi güvence altına almak için sert adımlar atıyoruz” denildi.

Twitter’dan yapılan açıklama şu şekilde:


Yaşanan olaylarla ilgili gerçekleştirdiğimiz soruşturmanın 2. gününde daha fazla detay paylaşmak istiyoruz.

Şu ana kadar öğrendiğimiz kadarıyla yapılan saldırının hedefinde yaklaşık olarak 130 hesap vardı. Ancak saldırganlar bu sayının çok daha azını gerçekleştirebildi ve ele geçirdikleri hesaplardan tweet’ler attılar.

Ele geçirilen hesapların gerçek sahipleriyle iletişim halindeyiz ve bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Bu hesaplarla ilgili herkese açık olmayan, gizli verilerin güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini değerlendirmeye devam ediyoruz ve gerçekleştiğini belirlediğimiz takdirde güncelleme yapacağız.

Soruşturma hala devam ettiğinden Twitter verilerinizi indirme işlemleri hala devre dışıdır.

Ayrıca, araştırmalarımız devam ederken sistemlerimizi güvence altına almak için sert adımlar atıyoruz. Atabileceğimiz uzun vadeli adımları da değerlendirme sürecindeyiz ve mümkün olan en kısa zamanda daha fazla ayrıntı paylaşacağız.

Soruşturma esnasında gösterdiğiniz sabır ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski