Sony Yoğun Talep Üzerine PlayStation 5 Üretimini İki Katına Çıkaracak

Sony Yoğun Talep Üzerine PlayStation 5 Üretimini İki Katına Çıkaracak


Sony tarafından alınan haberlere göre PlayStation 5 üretimi iki katına çıkacak. Açıklanan bilgilere göre PlayStation 5 için yoğun bir talep var. 

Sony, 2020 yılı için 6 milyon PS5 üretmeyi hedefliyordu ancak yoğun talep üzerine bu sayı 9-10 milyonu bulabilir.  Bu da demek oluyor ki PS5 üretimi için neredeyse iki katlık bir artış söz konusu. Aynı zamanda COVID-19 sebebiyle evlerinde vakit geçiren oyuncuların etkisiyle DualSense üretiminde de ciddi bir artış olacağı bildiriliyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre, konsolların Çin üzerinden deniz yolu ile gönderilmesi halinde Kuzey Amerika ve Avrupa kıtalarına ulaşmasının aylar sürebileceği konuşuluyor. Yani bu kadar yüksek bir konsol üretimi halinde Batı’da yer alan perakendecilerin ciddi sorunlar yaşayabileceği aktarılıyor. Fiyatlandırma bilgisi konusunda net bir detay bulunmayan PS5’in, bu kadar belirsizlik barındırırken, şimdiden kullanıcılar baz alınarak üretim rekorları kırması garip karşılanıyor.

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde Sony'nin 30 saniye içerisinde yeni bir PS4 ürettiğini görmüştük. Üretilecek PS5 miktari göz önüne alındığında Sony üretim konusunda hiç zorlanmayacak. Şu an tek merak edilen konu global ve Türkiye de PS5 fiyatının ne kadar olacağı. İlerleyen günlerde fiyatın belli olması bekleniyor.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski