Sony Şirketinin İsmi Değişti. İşte Yeni İsim

Sony Şirketinin İsmi Değişti. İşte Yeni İsim


Sony, Japonya kökenli çokuluslu şirketler topluluğu. Topluluğun ana şirketi, Tokyo'nun Minato semtinde yerleşik olan Sony Corporation'dır. Yıllık cirosu yaklaşık olarak 8.871.400 trilyon ¥'dir. Sony üreticilere ve profesyonel marketlere iletişim,video oyun konsolları ve bilgi teknolojisi üretiminde önemli rol oynamaktadır.

Sony bu sabah yaptığı yıllık hissedarlar toplantısında isim değişikliği kararı aldı. 2021'in Nisan ayında olacak bu değişiklik Sony adına yeni bir dönemin başlangıcı olabilir.

1946 yılından beri tüketici elektroniği sektöründe bulunan şirket yaptığı açıklamada 60 yıldır Sony olarak isimlendirilen şirketin yeni adının 'Sony Group' olduğunu belirtti.

Sony'nin bu isim değişikliği ile esas hedefi, tüketici elektroniği ürünlerinin yanı sıra şirket bünyesindeki diğer işlere de önem vermek ve tüketici elektroniği ürünleriyle diğer işleri aynı değere koyabilmek.

Sony CEO'su Yoshida Kenichiro, alınan isim kararı değişikliği ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Kenichiro, şirketlerinin çok geniş bir iş portföyüne sahip olduğunu ve bu geniş portföyden tam olarak yararlanmak istedikleri için böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Kenichiro'ya göre alınan bu karar, Sony'nin gelişimini destekleyecek ve şirket için yeni kapılar aralayacak.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski