Sony, İlk Giyilebilir Klimayı Tanıttı. İşte Tüm Detayları

Sony, İlk Giyilebilir Klimayı Tanıttı. İşte Tüm Detayları


Havalar iyice ısınmış klimlara bağlı yaşamaya başlamışken Sony ilginç bir ürünle bizi serinletmeyi hedefliyor. Sony ilk giyilebilir klimayı satışa sundu. Vücut sıcaklığını 5 dereceye kadar düşürebilen giyilebilir klima Reon Pocket, buzdolabı ile benzer bir mantığa sahip. 

Sony ilk giyilebilir klimayı tanıtmak için 2020 Tokyo Olimpiyatlarını bekliyordu fakat sıcaklıkların iyice artmasıyla ürünü ertelemek istemedi ve satışa sundu. Reon Pocket ismi verilen bu yeni giyilebilir klimanın vücut sıcaklığını 5 derece düşürebildiği belirtildi.

Reon Pocket basit bir mantık ile çalışıyor. Cihazın vücuda temas eden kısmı vücut sıcaklığını alarak arkasında bulunan fandan dışarıya atıyor. Buzdolabı ile aynı mantığa sahip olan ürün bu sayede vücut sıcaklığını hissedilebilir bir şekilde düşürmüş oluyor. 

Reon Pocet'in Fiyatı Ne Kadar ? 

Cihaz soğutma seviyesine göre 2-4 saat arası bir kullanım sunuyor. Sony, kışın küçük bir miktarda ısıtma işlevi olan bu ürüne 120 dolar gibi bir fiyat belirlemiş. Hatta cihazı kullanmak için gerekli tişörte sahip olanlara da 20 dolar iade edileceği belirtildi.

İşte Reon Pocket Tanıtım Videosu:Yorumlar

Daha yeni Daha eski