Sony, Epic Games'e Yatırım Yaptı

Sony, Epic Games'e Yatırım Yaptı


Epic Games, Cary, Kuzey Carolina merkezli bir video oyunu yapım ve geliştirme şirketidir. Daha çok Gears of War, Unreal, Fortnite serileriyle tanınır. Oyun motoru Unreal Engine'nın da yaratıcısıdır.

Sony, son yaptığı açıklamada Unreal oyun motoru ve Fortnite'ın geliştiricisi olan Epic Games'e 250 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu. Böylece Sony, Epic Games'te bir miktar hisseye sahip oldu.

Yapılan açıklamada Sony ve Epic'in "sosyal eğlence platformunu ve dijital ekosistemini" genişletmek amaçlandığı belirtildi. Sony CEO'su, başkanı ve yönetim kurulu başı Kenichiro Yoshida, şunları söyledi:

"Epic'in grafik gibi alanlarda güçlü teknolojisi, Unreal Engine ve diğer yeniliklerle oyun motoru geliştirmenin ön saflarında yer alıyor. Buna devrimci eğlence deneyimi Fortnite'dan daha iyi bir örnek yok. Yatırımımızla, yalnızca oyunlarda değil, aynı zamanda hızla gelişen dijital eğlence dünyasında tüketicilere ve genel olarak sektöre değer katmak ve değer katmak için Epic ile daha fazla işbirliği fırsatı keşfedeceğiz."

Yorumlar

Daha yeni Daha eski