Youtube'a Uzun Videolar İçin Yeni Özellik Geldi!

Youtube'a Uzun Videolar İçin Yeni Özellik Geldi!Dünya genelin de korona virüsle birlikte insanların en çok vakit geçirdiği sosyal medya platformları kendilerini daha çok geliştirmeye ve kullanıcıların isteklerine göre yeni özellikler eklemeye başladı. Son dönemde bir çok yeni içerik üreticisi kazanan Youtube korona virüs döneminde kullanıcıların önerilerini dinledi ve uzun videoları bölümlere ayırma özelliğini getirdi.

YouTube’da Videoları Bölümlere Ayırma Dönemi

 Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformalarından Youtube, kendini geliştirecek adımlar atmaya devam ediyor. Son dönemde bir çok yeni özellik ekleyen platform şimdi de uzun video paylaşan içerik üreticileri için videolarını konu başlıklarına ayırabilecekleri özelliğini tanıttı. Videolar artık bölümlere ayrılabilecek ve başlık konabilecek. Bu özellik hem içerik üreticileri hem de izleyiciler tarafından çok uzun zamandır yorumlar ve açıklama kısmıyla kullanılmaktaydı.Youtube bunu biraz daha geliştirmişe benziyor. 


Eklenen özellikle birlikte video içerisinde ayırdığınız kısımların başlıklarını, videoyu ileri sararken video şeridinde görebileceksiniz. Bu özellik Nisan ayında bazı kullanıcıları ile paylaşılmaya başlanmıştı. Özelliğin çok beğenilmesinin ardından Youtube ekibi özelliği diğer kullanıcıların da kullanımına açtı.

 İçerik üreticileri için herhangi bir zorunluluk olup olmayacağı belli olmayan özelliği kullanmak isterseniz, videonuzu en az 3 kısma bölmeniz gerekiyor. En az 10 saniyelik aralar ile videonuzu ara başlıklara ayırabilir ve kullanıcılarınız ile paylaşabilirsiniz. Uzun videoların içerisinde kayboluyor ve aradığınız göremiyorsanız bu özellik tam size göre.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski