Xiaomi Mi Band 5 tüm özellikleri ile sızdı!

Xiaomi Mi Band 5 tüm özellikleri ile sızdı!

Giyilebilir teknoloji konusunda oldukça kendini geliştirmiş ve müşterilerinin beğenisini kazanmış olan Xiaomi'nin yeni bilekliği Mi Band 5 tanıtılmadan bütün özellikleri ile sızdı.Giyilebilir teknoloji denince bu pazarda Xiaomi oldukça önemli bir yere sahip. Hatta Android tarafında lider olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Mi Band serisi ile “pahalı akıllı saatlere ne gerek var ki” dedirten Çinli firma 11 Haziran tarihinde tanıtacağı ve 18 Haziran tarihinde de satışa sunacağı Mi Band 5 serisi ile ilgili bugün ne varsa açığa çıktı.


Edinilen bilgilere göre Xiaomi yeni nesil Band 5 serisinde güzel değişiklikler sunarak saatler ile arasında olan farkı oldukça azaltıyor.Hayata dair kolaylık sağlayan fonksiyonlarının üstüne ekleyerek devam etmekte ve gün geçtikçe daha da gelişmekte.

Xiaomi Mi Band 5 Özellikleri

  • Amazon Alexa ses asistanı desteği
  • Oksijen doygunluğu algılama sensörü
  • Akıllı telefonlar için uzaktan kamera deklanşör kontrol fonksiyonu
  • Kadınlar için adet döngüsü kontrolü
  • NFC kontrolü ile mobil ödeme hizmeti
Bu özellikleri ile Band 5 ailesi oldukça ön plana çıkacak. Tüm bunlar ile birlikte stres ve solunum yönetimi işlevini özelleştirilebilir ve rahatsız etmeyin özelliği ile akıllı telefonunuza gelen bildirimleri engelleyebilirsiniz.Yine de halen saatlerden farklı olarak sesli görüşmelere imkan tanımıyor bu bileklikler.

Mastercard kartlarla çalışacak olan NFC destekli ödeme sistemini. toplu taşıma, alışveriş merkezleri, süpermarketler, benzin istasyonları ve diğer birçok yerde ödeme yapmak için kullanabilirsiniz. Mastercard’ı Mi Fit uygulaması üzerinden tanıtmanız yeterli olacaktır. Özellikle yaşanan pandemi sonrasında bu özellik ciddi anlamda işe yarayacaktır.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski