WhatsApp, Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

WhatsApp, Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

WhatsApp bir süredir test ettiği para gönderme özelliğini özelliği artık resmen kullanılabilir hale getirdi. Şu anlık sadece Brezilya'da aktif olarak kullanılabilir olan bu özelliğin yakında ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Hepimizin mesajlaşmak için günlük hayatta kullandığı WhatsApp ,uygulama içi para yollama özelliğini Brezilya'da yayınlamış durumda. Sunulan bu özellik geliştiricilerin söylediğine göre tekil şahıslar için ücretsiz olup işletmeler için ise küçük bir meblağ karşılığında gerçekleşeceği yönünde. WhatsApp, Facebook'un geliştirdiği bir sistem olan " Facebook Pay " vesilesiyle kullanıcılarının kendi içinde para gönderme özelliğini etken olarak kullanıma açtı. WhatsApp kullanıcıları, ödeme işlemlerini 6 haneli bir PIN kodu yahut parmak izleri aracılığıyla kolaylıkla halledebilecekler.WhatsApp'ın ödeme yapma özelliği, Brezilya'da hizmet veren finans kurumlarıyla ortak bir çalışmanın ürünü. Bu nedenle kullanıcılar, banka ya da kredi kartlarını WhatsApp hesaplarına tanımladıktan sonra bu özelliği kullanabiliyorlar. Yapılan açıklamalara göre WhatsApp ile para gönderme özelliği, ilerleyen dönemlerde daha geniş bir kullanıcı kitlesinin hizmetine sunulacak.

Beklentiler, bu özelliğin ilk olarak Brezilya değil Hindistan 'da kullanıma sunulacağı yönündeydi. Çünkü WhatsApp bir süredir, bu özelliği zaten Hindistan'da test ediyordu . Brezilya'nın ekonomik yapısını göz önünde bulundurup ülke genelinde 10 milyondan fazla küçük işletmenin olduğunu belirleyen WhatsApp, önceliği bu ülkeye vermiş gibi duruyor.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski