Twitter'a Sesli Tweet Özelliği Geldi ! Nasıl Kullanılır ?

Twitter'a Sesli Tweet Özelliği Geldi ! Nasıl Kullanılır ?

Birçok insanın aktif şekilde kullandığı Twitter, sesli tweet özelliğini kullanıcılarına sundu. Kullanıcılar artık yazılı tweetlerin yanı sıra sesli mesajlar da paylaşabilecekler.Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan sosyal paylaşım platformu, hem insanlar üzerindeki etkisini hem de kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artırıyor. Bununla birlikte yeni özellikleri de kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Şirketin son getirdiği yenilik ise sesli olarak tweet atabilme özelliği.


Geçtiğimiz zamanlarda tweetlerin 140 karakter limitini 280 karaktere çıkaran Twitter, bundan böyle karakter limitine takılan kullanıcıların sesli tweetlerden faydalanmasını sağlayacak. Şu an için sadece iOS kullanıcılarına açılan özellik, WhatsApp ve Instagram‘daki sesli mesaj özelliğine benzer.
Twitter’dan Maya Patterson ve Remy Bourgoin, konu ile ilgili yayınladıkları blog yazısında: 

Bazen 280 karakter yeterli olmuyor ve bazı konuşmaya özgü nüanslar kayboluyor. Bugünden itibaren Twitter’ı kullanış şeklimize daha insani bir dokunuş ekleyecek yeni bir özelliği test ediyoruz.
 ifadelerine yer verdiler. Twitter üzerinde sesli tweet nasıl atılıyor?

Sesli tweet atmak isteyen kullanıcılar yazdıkları mesajlara ses kaydı ekleyerek paylaşabilecekler. Ses kaydı için ise tweet atma ekranına tıkladıktan sonra ses ikonuna dokunmak yeterli olacak. Bu simgeye tıkladığınızda ekranınızın alt tarafında kırmızı bir buton çıkacak, o butona tıklayarak tweetinize ses kaydınızı ekleyebileceksiniz.

Twitter, sesli tweet özelliğini 140 saniye ile sınırlandıracak.  Ses kaydı özelliği sadece orijinal tweetlere eklenebilecek. Söz konusu özellik şimdilik sadece kısıtlı sayıda iOS kullanıcısı tarafından kullanılabiliyor. Şirket önümüzdeki haftalarda, özelliğin tüm iOS kullanıcılarına açılacağını belirtiyor. Ancak sesli tweetlerin Android cihaz kullanıcılarına ne zaman açılacağı ise henüz belli değil.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski