Trendyol online market işine giriyor!

Trendyol online market işine giriyor!

Edindiğimiz bilgilere göre e-ticaret sektörünün önemli markalarından olan Trendyol , "Trendyol Go" adı altında online market işine adım atıyor.


Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de etkisi artan covid-19 virüs salgını, online market alışverişlerinin popülerliklerini hızla artırmasına sebep oldu. Bugün karşımıza çıkan bilgilere göre ülkemizdeki e-ticaret sektörünün önemli markalarından olan Trendyol, online market alışverişi işine adım atıyor.

Öncelikle henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama olmadığını belirtmekte fayda var. Karşımıza çıkan bilgilere göre "Hızlı Market" ismi ile market alışverişi işine giren Trendyol, kullanıcılarına 1 saat içinde market ürünlerini ulaştırmayı hedefliyor. Platformun tam olarak nasıl çalışacağı henüz net olmasa da karşımıza çıkan bilgilerden kullanıcıların konum seçerek yakınlarındaki marketlerden sipariş vereceklerini söyleyebiliriz.

Devamında ise verilen siparişler 1 saat içinde kullanıcıların kapılarına kadar ulaştırılıyor. Online market alışverişi imkanı sunacak olan bu servisinin isminin "Trendyol Go" olabileceğini de söyleyelim. Trendyol'un LinkedIn üzerinden paylaştığı birden fazla iş ilanında "Trendyol Go" markası karşımıza çıktı.

Karşımıza çıkan iş ilanlarında yapılan açıklamada ise Trendyol Go servisinin günlük ihtiyaçları kullanıcılara hızlı bir şekilde ulaştıracağı bir talep bazlı servis olarak çalışacağından bahsedilmiş. Anladığımız kadarıyla Trendyol Go servisi online market alışverişi dendiğinde aklımıza gelen Banabi ve Getir'in modelinden çok online süpermarket olarak hizmet veren istegelsin gibi çalışacak. Hatta zincir market ortağı bulursa Hepsiburada Carrefour işbirliğindeki Hepsiexpress'e rakip olacak. 

Yorumlar

Daha yeni Daha eski