PUBG Mobile'e Özel Yeni Harita

PUBG Mobile'e Özel Yeni HaritaDünya genelinde oldukça fazla kitleye sahip olan PUBG Mobile için yeni bir harita geliyor.Oldukça popüler ve seveni fazla olan oyun, pek çok açıdan normal PUBG deneyiminden çok ayrılmıyor. Ancak oyunun geliştirici kadrosu, mobile özel bazı küçük farklılıklar yapmaya hazırlanıyor.

Bu küçük farklılıklardan bir tanesi de sadece mobil versiyon için tasarlanan yeni bir harita geliştiriliyor olması. The Verge sitesine açıklama yapan oyunun yapımcısı Rick Li, “İnsanların PUBG Mobile’ı daha esnek bir şekilde deneyimlemesini istiyoruz” şeklinde konuştu.PUBG Mobile’ın yeni haritası Livik adını taşıyor. 2x2 ölçülerinde olan bu mobile özel ilk haritada aynı anda sadece 40 oyuncu mücadele edebilecek. Maçların hızlıca oynandığı bir alan yaratmak istediklerini söyleyen Li, haritanın da fırsat buldukları anda oyun oynamak isteyen oyuncuların talebi doğrultusunda geliştirildiğinin altını çizdi.

İskandinav taraflarını çağrıştıran Livik, küçük alanına rağmen çok sayıda ilginç nokta barındırıyor. Volkan, sıcak su kaynağı ve şelale gibi unsurların bulunduğu haritada maçları hızlandıracak çok sayıda interaktif unsur da mevcut. Yapımcı Rick Li, özellikle şelalelerin oyuna olan yaklaşımı değiştirmesini bekliyor.

Haritada bulunan şelaleler vasıtasıyla başka haritalarda görülmeyen türden bir etkileşimin yaşanacağını belirten Li, oyuncuların suyun fiziksel etkisini bu şelalelerde hissedebileceğini dile getirdi. Li, oyuncuların şelalelerden yararlanarak yeni taktikler hazırlayabileceğinin de altını çizdi.Yeni PUBG Mobile haritasının çıkışı konusunda şimdilik kesin bir tarih verilmiş değil. Li sadece “yakında” ifadesini kullanmakla yetinirken, bu haritanın mobilden sonra diğer platformlara da açılabileceğini dile getirdi.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski