PlayStation CEO'su PlayStation 5 Fiyatı Hakkında Konuştu

PlayStation CEO'su PlayStation 5 Fiyatı Hakkında Konuştu


PlayStation 5 iki gün önce tanıtılmış ama fiyatı hakkında bilgi verilmemişti. Sony’de yetkili olan PlayStation CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 fiyatı hakkında konuştu.

Lansmanda açıklanmayan detaylar arasında fiyatın belirsizliği de bulunuyor. Aslında bu konuda çeşitli teoriler mevcut. Bunlardan birisi 2006 yılında PS3’ün 599 dolar fiyatla duyurulmasından sonra Sony’nin topa tutulması. PlayStation yönetimi bunu tekrar yaşamak istemediği için açıklamamış olabilir.

Dünyayı halen etkilemeye devam eden COVID-19 salgınının konsol üretimini etkilemeye devam edeceği söyleniyor. Keza Jim Ryan’ın PlayStation’un şu anki şirket ekonomisi hakkındaki durumuna ilişkin açıklamasında, iş kollarının resesyona daha dayanıklı bir iş olduğunu belirtiyor. Bu durumda değer eşitliğine daha çok odaklanılması gerektiğinin de altını çiziyor.

Değer eşitliğinden pay biçilince PS5’in standart ve optik disk sürücüsü olmayan iki model olduğunu düşünürsek, PlayStation 5 fiyat aralığının, iki modelinin de benzerlik taşıyabileceği ortaya çıkıyor. Ryan, BBC ’ye yaptığı açıklamada, fiyatlara dair bir açıklama yapmayacağını ancak PlayStation’ın iki farklı sürüm çıkarmasındaki sebebin müşterilere seçenek sunmak olduğunu söyledi.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski