Facebook Zihin Okuyan Gözlük Üzerinde Çalışıyor

Facebook Zihin Okuyan Gözlük Üzerinde Çalışıyor

Giyilebilir teknoloji üzerinde çalışmalar devam ederken şaşırtıcı çalışmalar ortaya çıkıyor. Facebook'un zihin okuyan bir gözlük modeli olduğu ortaya çıktı. Google ve Apple halihazırda bu çalışmayı yaparken, ortaya çıkan son bilgilerde beklenenin dışında bir gözlük gelebileceği görüldü.

Ortaya çıkan belgelerde, Facebook’un özel bir gözlük çalışması içinde olduğu belirlendi. Belgelerde firmanın, zihin okuyabilme yeteneği olan gözlüğün patentini aldığı görülüyor. Birçok insanın kullanmak istemeyeceği ürünün, denenip denenmediği bilinmiyor. Ancak özel hayatın gizliliğine aykırı bir durum olduğu düşünülüyor.

Zihin okuyabilme yeteneğinin nasıl kazandırıldığı henüz belli değil. Ancak elektro sinyallerle bunun mümkün olup olmayacağı akıllara geliyor. Bilim kurgu filminden çıkan bir gözlük gibi özelliği bulunan ürünün, tasarımı ise aşağıdaki şekilde.Akıllı gözlüğün tasarımı klasik bir çerçeveli gözlüğe benziyor. Ancak görselde de görüldüğü üzere üzerinde birçok donanım bulunuyor. Bu çalışmanın bir fikirden öte olduğunu ve patent başvurusunun yapıldığını belirtmekte yarar var. Firmanın gerçekten böyle bir ürünü üretip üretmeyeceği, kullanıma alıp almayacağı merak konusu.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski