Epic Games Store Aylık 61 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Epic Games Store Aylık 61 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı


2020 yılına verdiği ücretsiz oyunlar ile damgasını vuran Epic Games Store, aylık 61 milyon  aktif kullanıcıya ulaştı.

Epic Games Store, çıkış yaptığı günden bu yana başarılı bir büyüme ivmesi yakaladı. Bu büyüme sürecinde en önemli etken ise muhakkak ki ücretsiz oyunlar oldu. Nitekim ücretsiz oyun dediğimizde herkesin aklına Epic Games Store gelecektir.

Epic Games, son dönemde küresel farkındalığı artırmak ve yeni kullanıcı kazanımı sağlamak için ‘The Vault’ adlı bir pazarlama kampanyası yürüttü. 14 Mayıs’tan 18 Haziran’a kadar süren bu projede oyuncuların her hafta alabilecekleri ve sonsuza dek kütüphanelerinde tutabilecekleri önemli oyunlar hediye edildi. Bu oyunlar ise Grand Theft Auto V, Civilization VI, Borderlands: The Handsome Collection, Overcooked!, Samurai Showdown NeoGeo Collection ve ARK: Survival Evolved oldu.

Yürütülen bu kampanyanın ekmeğini yiyen Epic Games yeni kullanıcılar kazanmayı başardı. Dahası, anlık aktif kullanıcı rekoru kırılırken aylık aktif kullanıcı sayısı ise tepe noktaya ulaştı. Epic Games Store’dan Steve Allison konu hakkında bazı açıklamalar yaptı.

“Epic Games Store’u duyurduğumuzdan bu yana dünya çapındaki oyunculara harika şeyler sunmak ve haftalık programımızda dağıtılan oyunlar bazında büyük bir etkinlik yaratmak istedik. Dünyanın en büyük oyunlarından dördünü ücretsiz olarak sunmak için yatırım yaptık.”

Yetkili, bu kampanya bitiminde sonuçların beklentileri aştığını ve 2020 yılında tarihi bir hızla büyüdüklerini de ekledi.  The Vault kampanyası sonucunda Epic Games Store, PC’de 13 milyon eşzamanlı kullanıcı sayısına ulaştı. Bunun yanında aylık aktif kullanıcı sayısı 61 milyonun üzerine çıktı.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski