Akıllı telefonlar için 1 dakikadan az sürede şarj dönemi !

Akıllı telefonlar için 1 dakikadan az sürede şarj dönemi !

Bulunduğumuz bu yıllarda artık yediden yetmişe neredeyse herkes akıllı telefon sahibi.Birçok kullanıcıda kullandığı telefonun en çok bataryasından şikayet etmekte.Günümüzde oldukça üst seviye donanımlara sahip akıllı telefonlar dahi şarjları bir günü zar zor çıkaran bataryalarla geliyorlar. Bu durum haliyle akıllı telefon sahibi tüketicilerin canını sıkıyor. Ancak bu sorun yakında nanoteknoloji sayesinde çözüme kavuşacak gibi duruyor.
Birisi size çıkıp telefonunuzu 1 dakika içerisinde tam olarak şarj edeceğini söylese muhtemelen inanmazdınız. Şöyle ki bu konuyla ilgili uzun bir süredir çalışma yapan İsrailli şirket StoreDot bu işlemin nanoteknoloji sayesinde mümkün olabileceğini kanıtladı. İsrailli şirket bugün yeni batarya şarj cihazını tanıttı.

Bu cihaz nanoteknoloji vasıtasıyla oldukça kısa bir sürede akıllı telefonları tam şarj etmeyi vadediyor. Bu anlamda bir de test videosu yayınlayan firma, şarjı %27 olan Galaxy S3 model akıllı telefonu sadece 29 saniye içerisinde %100 şarj etmeyi başardı.Bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.Bu hızlı şarj olayı tam olarak başarıya ulaşıp gündelik hayatımızın bir parçası olabilir mi?Düşüncelerinizi aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski