Zoom Dünya Devlerini Solladı

Zoom Dünya Devlerini Solladı

Zoom uygulamasının piyasa değeri günden güne artış gösteriyor.Görüntülü konuşma platformu olan Amerika merkezli şirket olan Zoom’un hisse senetleri ve şirket değeri geçen yıla göre inanılmaz bir yükselişte.

300 milyon katılımcıya sahip olan Zoom uygulaması geçen yılın bu aylarına göre inanılmaz bir yükseliş içinde. Zoom’un piyasa değeri değeri 48.8 milyar dolar olmuş durumda. Geçen yıl Mart ayındaki değeri yaklaşık 625 milyon dolar olan şirket bu yılın Mart ayına göre büyük yükselişte.

Covid-19 salgını nedeniyle birçok şirket ve işletmeler toplantılarını Zoom uygulamasından yapıyor. Özellikle covid-19 salgını nedeniyle ara verilen okullar için uzaktan eğitim kapsamında zoom uygulamasının alt yapısı kullanılıyor.
2019’un Aralık ayında 10 milyon aktif kullanıcısı bulunan Zoom 2020’nin Mart ayında ise yaklaşık 290 milyonluk kullanıcı artışı ile inanılmaz bir büyüme evresinde.

Zoom’un daha çok tercih edilmesinin sebebi yapılan araştırmalara göre kullanışının diğer iletişim platformlarından daha kolay ve pratik olması.

Zoom geçen yıl 625 milyon dolar değerinde bir şirket iken şu anda 48.8 milyar dolarlık bi yükselmeye girip birçok üst düzey şirketin üstüne geçmiş durumda.

Covid-19 salgınının devam etmesi durumunda iş görüşmeleri,toplantılar,online dersler ve konuşmaların insanların büyük bir kısmı Zoom platformunu  tercih edilecek gibi duruyor.

2019’dan bu yana Zoom uygulamasının büyüme oranı için yorum yapan bazı yatırımcılar şuan ki durum için böyle bir yükselme olduklarını düşünüyorlar.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski