Yerli Görüntülü Görüşme Programı: HAVELSAN Diyalog

Yerli Görüntülü Görüşme Programı: HAVELSAN Diyalog


Evde kaldığımız dönemde iş görüşmeleri, uzaktan eğitim vb. şeyler için görüntülü görüşme programlarının önemi artmış durumda. Bazı görüntülü görüşme programlarında gizlilik ve güvenlik konusunda endişelerimiz olmasından dolayı HAVELSAN bu duruma el attı ve HAVELSAN Diyalog adında yerli görüntülü görüşme programı geliştirdi.

Geliştirilen program hem bilgisayar hem Android hem de iOS cihazlar üzerinde kullanılabilir olacak. Yerli görüntülü görüşme programı HAVELSAN Diyalog ismiyle kullanıcılarla buluşacak. Program, kullanılan kurumların sunucunda çalışacak. Böylelikle güvenlik ve gizlilik konusunda kurumlar daha rahat olabilecek. Ayrıca son kullanıcılar da programı kullanacak.

Kamu kurumları tarafından ilgi görmesi beklenen program, kişi ve süre sınırlaması da uygulamayacak. Aynı anda sınırsız kişi görüşmeye katılabilecek ve yapılan görüşmenin süre kısıtlaması olmayacak. Bu iki özellik yerli programın diğer programların önüne geçmesine olanak sağlıyor.

Uçtan uça şifreleme , ekran paylaşımı, güvenli sesli görüşme, güvenli video konferans, güvenli mesajlaşma, HD ve 4K görüntü desteği bulunan program, siber güvenlik uzmanları tarafından da test edildi. Bu denemeler yoğun bir şekilde yapılmaya devam ediyor.

Program iç ihtiyacı karşıladığı gibi ihracat potansiyeli de taşıyor. Tarayıcılar ve mobil uygulamalar üzerinden erişilebilir olacak olan program şu anda eğitim ve yargı alanında çalışmaya hazır olduğu belirtiliyor.

Testlerin sona ermesinin ardından programın bu ay içinde kullanıma açılacağı belirtiliyor.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski