Yaz’ın Otellerin %50’si Açılabilir

Yaz’ın Otellerin %50’si Açılabilir

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle büyük bir yara alan turizm sektörü hakkında açıklamalarda bulundu.


Kültür Ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ,Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl önceliğin fiyat olduğunu düşünmüyorum, hareketi başlatmanın öncelik olduğunu düşünüyorum. İkinci üçüncü aşamada fiyat hesabı yapılır ama şu aşamada bunu kimsenin düşüneceğini zannetmiyorum. Etkisi azalırsa yaz sezonu için otellerin yarısının açılabileceği düşünülüyor.


Türkiye’de turizm için gerekli hazırlıkların planlı ve  dikkatli sürdüğünü belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy bu yıl için beklentiyi yüksek tutmamak gerektiğini söyledi.Sözlerine devam eden Kültür Ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy bu yıl otellerin %50’sini açabilirsek iyi olacağını düşünüyorum diyerek sözlerine devam etti.


CNN Türk’te Hakan Çelik’in programında  sorularını cevaplayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy , otellere hangi kriterlere  göre sertifika verileceği, açık büfe, tatil fiyatları, kruvaziyer turizmi gibi birçok konuda açıklamalarda bulundu.


Açık büfelerde sunum tamamen değişecek.Açık büfeden almak istediğimiz yiyecekleri ne kadar istediğimizi söyleyerek tek bir aşçı sizin sunumuzu yapacak.Sosyal mesafeye önem verilerek sunumlar yapılacak.


 Sözlerine devam eden Kültür Ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy covid-19 salgının etkisi alan bu yıl önceliğin fiyat olduğunu düşünmüyorum, hareketi başlatmanın öncelik olduğunu düşünüyorum. İkinci üçüncü aşamada fiyat hesabı yapılır ama şu aşamada bunu kimsenin düşüneceğini zannetmiyorum.


Bu salgından  turizm  sektörünün bu sezon gelir yerine bir hareketlenme beklediğini dile getiren Kültür Ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy otellerin açılması durumunda birinci kriterin sosyal mesafe olduğunu dile getirdi.
Yorumlar

Daha yeni Daha eski