WhatsApp Durumum Özelliğini Kullananlara Müjde

WhatsApp Durumum Özelliğini Kullananlara Müjde


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp koronavirüs pandemisi sebebiyle de, oldukça yoğun bir trafik akışı ile karşı karşıya kaldı. Bu nedenle bazı özelliklerin limitlerinde geçici bir süre için değişikliklerde bulunan şirket, WhatsApp durumu kullananların sevdiği özelliği tekrar aktif hale getiriyor.

WhatsApp Durumum için Azami Video Uzunluğu 30 Saniye Oluyor

WhatsApp'ın sunucularında yaşanan aşırı yüklenmenin ardından sunucuları rahatlatmak ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak isteyen şirket, bazı özelliklerin kullanımına limitler getirmişti. Örneğin durum sekmesinde paylaşabileceğiniz videoların azami süresi 15 saniye olarak ayarlanmıştı.


 Yayınlanan yeni bir rapora göre 2.20.166 sürüm numarasına sahip güncelleme ile birlikte söz konusu limit tekrar eski haline çıkarıldı. Yani yeni güncelleme ile birlikte durumum sekmesinde paylaşabileceğiniz videoların azami uzunluğu 30 saniye oldu.

Tabi bu limitlerin aşırı trafik yaşanan belirli ülkelerde ve bölgelerde geçerli olduğunu, her ülkede ya da bölgede bu yönde bir limitin uygulanmadığını belirtelim. Eğer bu kısıtlamadan etkilenen bir bölgede bulunuyorsanız uygulamayı en son sürüme güncelleyerek üstesinden gelebilirsiniz.

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp Durumum sekmesini kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski