THY zarar açıkladı

THY zarar açıkladı

Dünyaca ünlü havayolu şirketleri arasında yer alan Türk Hava Yolları, covid-19 salgını nedeniyle 2020’nin ilk çeyreğinde 2 milyar 23 milyon TL zarar açıkladı.


Covid-19 nedeniyle yara alan havayolu taşımacılığında dünya devleri de yaralar aldı. Avrupa’nın en iyi ve Dünya’nın seçkin havayolu taşımacılığı şirketlerinden birisi olan milli gururumuz Türk Hava Yolları zarar açıklamasının ardından,THY’den son yapılan açıklamada iç hat uçuşlarının 4 Haziran’da dış hat seferlerinin ise 10 Haziran’da başlayacağı bildirilmişti.


2019’un ilk çeyreğinde yaklaşık olarak 1 milyar 250 milyon TL zarar açıklayan Türk Hava Yolları , 2020’nin ilk çeyreğinde 2 milyar 23 milyon TL zarar açıklayarak geçen yılın ilk çeyreğine göre yaklaşık 760 milyon TL fazla bir zarar açıkladı.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), koronavirüs salgını nedeniyle küresel hava taşımacılığının 2009 yılından bu yana ilk kez düşüş göstereceğini tahmin etti.


IATA, Çin'de ortaya çıktıktan sonra çok sayıda ülkeye yayılan yeni tip koronavirüs pandemisi , hava yolu şirketleri için 113 milyar dolar gelir kaybına neden olabileceğini açıkladı.


Covid-19 pandemisi devam ettiği taktirde havayolu şirketleri zor durumda kalacak gibi gözüküyor.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski