Tesla Sürücüsüz Otomobillere Yeni Güncellemeler Getirecek

Tesla Sürücüsüz Otomobillere Yeni Güncellemeler Getirecek


Büyük eleştirilere maruz kalan Tesla, sürücüsüz otomobiller açısından en gelişmiş donanıma sahip. Elon Musk sürücüsüzü otomobil deneyimini geliştirmek adına yeni güncellemeler peşinde.

Musk sürücüsüz deneyim için son olarak trafik ışıklarını algılayan bir yazılım güncellemesi yapmıştı. YouTube üzerinden yayın yapan bir Tesla kanalına göre daha fazla güncelleme yolda.

Tesla Sürücüsüz otomobil deneyimi için nasıl güncellemeler yapacak?

YouTube üzerinde yayın yapan Tesla uzmanı, Elon Musk tweetlerinden yola çıkarak ve şirket içinde ki kulislerden elde ettiği bilgileri bir araya getirdi. Buna göre şirket sürücüsüz otomobil deneyimini çok daha iyi bir seviyeye gelmeyi planlıyor.
İlk olarak Tesla ’nın aklında sürücüsüz otomobillerin yoğun cadde yollarda çok daha kolay dönmesini sağlayacak bir güncelleme yapmayı planladığı ortaya çıktı.

Bu amaçla verimli şerit kullanımı, otomatik direksiyon kontrolü ve seyir kontrolü gibi bir dizi güncellemenin gelmesi bekleniyor. Eğer bu güncellemeler gelirse Tesla çok daha güvenli bir sürücüsüz otomobil deneyimi sunacağa benziyor.

Musk, otomobillerine hız limiti okuma yeteneği de katacak. Tesla, ‘Mobileye’ halihazırda okuma hızı sınırı işaretleriyle ilgili bir patente sahip. Tesla otomobilleri şu an için harita üzerinden bu verileri çekerek hız sınırını tespit edebiliyor. Beklenen ise bu özelliğin yapay zekayla birlikte çok daha efektif hale gelmesi.

Twitter üzerinde bir kullanıcının isteğine yanıt veren Musk, aracın otopilot modunda kaç kilometre yol aldığını sayaç üzerinde göstermek için güncelleme yapacağını da doğruladı.

Diğer bir güncelleme ise ekranda aynı anda hem km’yi hem de pil yüzdesini görmek mümkün olacak. Şu an için ekran üzerinde belirli zamanlarda bunlardan yalnızca biri görülebiliyor.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski