Salgında En Çok Hangi Ülkeler Harcama Yaptı

Salgında En Çok Hangi Ülkeler Harcama Yaptı

Covid-19 virüsü hayatımızı girdiğinden beri birçok zorlukla karşı karıya kaldık.Ülkeler birçok alanda yaralar aldı. Covid-19 virüsünden etkilenen fazlasıyla etkilenen alanlardan birisi ekonomi oldu. Dünya’nın ileri gelen en önde şirketleri üst üste zarar açıklamaya devam ederken bazı ülkelerde kısıtlamalar gevşetilmeye başlanıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamalar gevşetilmeye başlarken, salgının ekonomi üzerindeki gösterdiği  olumsuz  tabloyu gidermek üzere bazı ülkeler daha önce açıkladıkları ekonomi destek paketlerine yenilerini ekliyor.

ABD 2 Trilyon Dolar 
ABD Başkanı Donald Trump, Mart ayı sonlarında 2 trilyon dolarlık ABD tarihinin en büyük ekonomik yardım paketini  tasdik etti.


Almanya 750 Milyar Dolar 
Alman ekonomisinin bu senenin ilk çeyreğindeki %2.2’lik  daralma ile birlikte  Alman hükümetini yola koyuldu. Ekonomiyi idare edebilmek için 750 milyar dolarlık ekonomi yardım paketi açıklayan Almanya ayrıca dünyaca ünlü havayolu şirketi Lufthansa'nın kurtarılması için 9 milyar euroluk bir paket üzerinde uzlaştı.

Japonya 2.2 Trilyon Dolar 
Dünyanın ileri gelen ekonomilerinden birisi olan Japonya ekonomisi en büyük bütçeli yardım destek paketi açıklayan ülke oldu.


İngiltere 430 Milyar Dolar
İngiltere ekonomisi covid-19 salgınından en fazla etkilenen bir diğer ülke. Üretimin tamamen durduğu ülkede hükümet ekonomiği ayakta tutabilmek için 430 milyar dolarlık ekonomik yardım destek paketini tasdik etti.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski