Redmi 9'a dair ilk bilgiler!

Redmi 9'a dair ilk bilgiler!

Redmi 9, Xiaomi’nin resmi RF sertifika sayfasında ortaya çıktı. M2004J19G model numarasına ile görünen cihaz aynı model numarası ile 3C sertifikası da aldı.Mevzu bahis sertifikalar model ile ilgili çok fazla bilgiyi bizimle paylaşmıyor olsa da Redmi 9 modelinin 10W gücünde şarj cihazıyla listelenmesi dikkat çekti. Zira geçtiğimiz yılın Redmi 8 ve 8A modelleri 18 W gücünde hızlı şarj desteği ile piyasaya sürülmüşlerdi.


Sızan bilgilere göre Redmi 9 modeli arka da dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak. Ana kamera 13 MP çözünürlüklü , 8 MP ultra geniş açı, 5 MP makro ve 2 MP derinlik sensörü ile kamera dörtlüsü oluşuyor.. Cihazın 6,6 inç boyutunda ,büyük bir ekrana sahip olması bekleniyor. Redmi 9 modeli işlemci olarak gücünü MediaTek’in Helio G70 yonga setinden alacak. G70 yonga setinin kullanılması ile geçtiğimiz yılın Redmi 8 modelinde bulunan 4 çekirdekli Snapdragon 439 yongasına göre büyük bir performans artışı sağlanmış olacak. Helio G70 yonga seti iki adet yüksek performanslı A75 çekirdeği ile altı adet güç tasarruflu A55 çekirdeğine sahip. Uygun fiyatlı olması beklenen modele ait bir fiyat bilgisi henüz bulunmuyor.

Haberimize konu olan modele ait özelliklerin sızıntılara dayandığını ve cihazın farklı özellikler ile tanıtılabileceğini belirtmiş olalım.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski