Kömür Fiyatın da ki Artış Dikkatleri Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Çekti

Kömür Fiyatın da ki Artış Dikkatleri Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Çekti

Bazı bölgelerde kömür, gaz ve yenilenebilir kaynaklardan daha pahalı hale geldi.


Bloomberg'e göre, bu yıkıcı koronavirüs pandemisinden ortaya çıkan küçük bir iyi haber olabilir.Dünyanın bazı bölgelerinde kömür gaz ve yenilenebilir kaynaklardan daha pahalı hale geldi. Bu nedenle, Avrupa'daki ülkeler, Hindistan, Çin ve ABD'nin bazı bölgeleri alternatif enerji kaynaklarına geçiş yapıyorlar.Bu, kömürün yıkıcı çevresel maliyetini uzun zamandır kanıtlamaya çalışan aktivistlerin kulaklarına iyi bir haber. Bloomberg'e göre Avrupa kömür yerine alternatif enerji kullanımına geçişte anahtar rolü oynuyor.

Avrupa Birliği üyesi olan iki ülke daha Avusturya ve İsveç'te son kömür yakıtlı elektrik santrallerini kapattı . Bloomberg Avrupa'nın bu geçişi pürüzsüz hale getirmek için üç kural izlediğini bildirdi.
Avrupa Birliği doğru politikaları federal düzeyde uygulamış, yenilenebilir enerji kaynaklarının yerel düzeyde bu geçişe ilişkin sorunlarına çözüm sunmuş ve ayrıca kömürle alakalı olarak geçim sağlayanlara da alternatif çözümler sunmuş durumda.

 Tüm ulusların  kömürden diğer çevre dostu alternatiflere geçip geçmeyeceğini söylemek zor. Kesin olan bir şey var ki, bir gün hepsinin geçişi gerçekleştirmesi gerekecek. O gün gelene kadar nefeslerimizi tutacağız.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski