O zaman sorun kimde?

O zaman sorun kimde?Bayramın ilk günü yani 24 Mayıs ta yaşanan cep telefonu iletişim problemleri sonrası, Vodafone, Turkcell ve Turk Telekom, ayrı ayrı, sorunların kendilerinden dolayı gerçekleşmediğini söyleyip sorunu diğer firmalara yıktı. Peki ama o zaman sorun kaynağı kim?

Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan bugün, Türkiye'de, cep telefonu ile iletişimde bazı sorunlar yaşandı. Bayram tebriği için yapılan çağrılarda yaşanan yoğunluğun ardından, her üç operatörün aboneleri de, yaşadıkları bağlantı sorunlarını sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Buraya kadar her şey normal; zira depremlerde ya da benzer doğal afet durumlarında, cep telefonu iletişiminin aksamasına alışmış bir ülkeyiz. İşin ilginç kısmı şöyle, bugün yaşanan sorunlardan sonra, her üç GSM operatörünün de, sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını söyleyen paylaşımlar yapmaları ve sorunu başka operatörlerin üzerine yıkmaları oldu. İşteVodafone, Turkcell ve Türk Telekom'un yayınladıkları mesajları sizlerle gösterelim:


Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir.


Turkcell'lilerin diğer Turkcell'li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.

Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Peki, o zaman sorun kimde?

Tüm bu mesajların ardından sorulacak tek bir soru kalıyor: Peki, sorun sizde değilse, o zaman sorun kimde? Bugün yaşanılan bağlantı sorunları, neden kaynaklandı? Sorun operatörlerden kaynaklanmıyorsa belki Teknobulls'tan kaynaklanıyordur :))

Yorumlar

Daha yeni Daha eski