Milli Gurur Peak Satılıyor mu ?

Milli Gurur Peak Satılıyor mu ?

Türkiye'nin önemli oyun şirketlerinden Peak'in, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zynga 1,8 milyar dolara satın alınacağı iddia ediliyor.

Son bir iki günden beri gündemi sarsan bu iddiada Amerikalı dünyaca ünlü oyun firması Zynga’nın ünlü Türk girişimci Sidar Şahin’in kurucusu oluğu Peak’i satın almak istiyor.

Peak, Türkiye’nin en iyi oyun kurucu platformalarından birisi. Oyun geliştirip satış yapan milli gururumuz Peak 2019 tarihinde yayınladığı reklam ile birlikte birçok insanın televizyon karşısında merak ve korku ile izlettirmişti. 41 televizyonda verilen eş zamanlı reklam ile izleyiciler şaşkına dönmüştü. 

Bu satış gerçekleşirse Türkiye daha ileri bir şekilde oyun sektöründen gelirlerini katlayıp arttıracaktır.

Dünyanın en büyük beşinci oyun şirketi konumunda olan Peak en son çıkan haberlere göre geliştirdiği iki oyunu 1 milyar dolar’a satacağı olmuştu.

Covid-19 salgını nedeniyle dijital alanda işleyiş sürdüren şirketler gelir kazanmaya devam ediyor. Özellikle Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg pandemi döneminde gelirini 25.5 milyar dolarlık devasa bir rakam ile zirveye taşımaya devam etti.Yorumlar

Daha yeni Daha eski