League of Legends Mobil Cihazlara Geliyor!

League of Legends Mobil Cihazlara Geliyor!

Dünya geneli popüler olan League of Legends oyunu PC platformunda popülerliğini korurken ,Riot Games ,Wild Rift ekibiyle birlikte mobil cihazlara League of  Legends oyununu çıkarmaya hazırlanıyor. Oyun PC versiyonun bire bir kopyası olacak olsa da küçük farklılıkları da bulunacak.


Riot Games tarafından yıllardır MOBA kategorisinin en çok oynanan oyunu olan League of Legends, bu başarısını mobile taşımaya karar verdi. Oyun hâlâ bir tanıtım tarihine sahip olmasa da oynanış ve içerik hakkında çok daha detaylı bilgilerin verildiği video, Riot Games ve hepsi evlerinde olan ekip tarafından yayınlandı.


Riot’un aktardıklarına göre PC versiyonunun direkt bir portu olacak League of Legends: Wild Rift, bu sürümdeki hemen hemen her şeyi taşıyacak. Videoda da aktarıldığı üzere değişen kontroller, kullanıcılara rahatlık sunmak üzere tasarlanmış durumda ve en kullanışlı pozisyonlarda yer alıyor. Bunun yanında oyun, mobil platformda yer alacağı için maçların süresi, bilgisayardaki kadar esnek değil. Oyunda fiyatları düşürülen eşyalar, daha hızlı kazanılan deneyimler ve basitleştirilmiş stratejik unsurlar yer alıyor.


İlk olarak ekranın tamamını aktif eşyaların doldurmasını engellemek adına mobil sürümde sadece 1 tane aktif eşyaya sahip olunabiliyor. Bunun yanında oyunda şimdilik tüm şampiyonlar yer almıyor. Oyuna başlamadan seçilen ustalık elementleri ise genel olarak basitleştirilmiş olmanın yanında yeni parçalara da sahip olmuş durumda.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski