İşte Assassin’in Creed Valhalla için beklenen ilk fragman!

İşte Assassin’in Creed Valhalla için beklenen ilk fragman!Ubisoft, Assassin Creed serisine Vikingleri ekliyor. Assassin’in Creed Valhalla 4 dakikalık yeni fragmanı yayınlandı.

Ekim ya da kasım aylarında piyasaya sürüleceği belirtilen Assassin’s Creed: Valhalla, ilk aşamada Steam'den değil Epic Games Store ve UPLAY'den satışa çıkarılacak.

Oyunun Viking Çağı’nda geçiyor olması, oyun sırasında Saklı Olanlar ve Kadimlerin Düzeni’nin nasıl Suikastçı Kardeşliği ve Tapınak Şövalyeleri Düzeni hâline geldiğinin hikâyesini göreceğimiz anlamına geliyor. Eivor isminde Viking savaşçısının destanına tanıklık etmeye çağıran yeni oyunda İngiltere'deki Karanlık Çağlar'ın nefes kesici yanlarıyla karşı karşıya kalacağız.

Oyuncular, hem kadın hem de erkek Eivor'u seçebilecek ve kişiselleştirme araçlarına hakim olabilecek. Bu kişiselleştirilebilir özellikler içinde saç modeli, dövme, savaş boyaları ve donanım da yer alacak. Siyasi ittifaklar, savaş kararları ve diyalog tercihleri Assassin's Creed: Valhalla dünyasının hikâyesini etkileyecek. Bu nedenle oyuncular, kendi kabilelerinin vatanını ve geleceğini koruyabilmek için akıllı tercihler yapmak zorunda.

Kaynak sağlayabilmek için savaşçılar, belirlenmiş yerlere baskınlar düzenlemek etmek zorunda kalacak. Vikinglerin yeni yurtlarına yerleşme sürecinde elbette direnişler de olacak. Saksonlar'ın öncülüğündeki direnişte Wessexli Kral Aelfred de yer alıyor.

Bugün gösterilen görselde iki sahnenin ortasında bulunan Viking savaşçısının elinde bir balta bulunuyor. Baltanın üzerineyse Suikastçılar Kardeşliği’nin sembolü kazınmış. Aynı zamanda Viking savaşçısının sağ omzunun üstünde uçan bir kuzgun görünüyor. Kuzgun, oyunda daha ilkin yer alan Senu ve Ikaros kartallarının sırasıyla Origins ve Odyssey’de bitirdikleri keşif rolünü üstlenecek şeklinde görünüyor. İskandinav mitolojisinde kuzgunlar, Odin’in gözleri olarak anlatılır; bu yüzden kuş bakışı bir görüş elde etmek için Valhalla’da kuzgun kullanılması temaya çok müsait görünüyor.

 Oyunun Xbox One, PlayStation 4, PC ve Stadia ile Xbox Series X ve PlayStation 5 için piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Yorumlar

Daha yeni Daha eski