iPhone satışları 1 Ayda %77 oranında azaldı

iPhone satışları 1 Ayda %77 oranında azaldı

Apple'ın Nisan ayında ki iPhone satışları yüksek bir oranda düşmüş durumda. Keybanc
isimli şirket yaptığı çalışma ile bunu ortaya çıkardı.Apple iPhone dışında ki ürünlerin,satışındaki düşüşler ile beraber; toplam ürün satışında da %56’lık bir düşüş yaşadı. Görünen o ki Covid-19 salgını, Apple’ı ciddi anlamda etkiledi.

Yakın Zamanda Düzelecek Gibi Değil

Apple'ın bu yılın ikinci çeyreğinde de %30'un üstünde bir düşüş yaşaması bekleniyor. Covid-19 salgınında ciddi darbe alan firmalardan biri olan Apple’ın, salgın düşüşe geçtikçe; adım adım eski günlerine dönmesi bekleniyor. Fakat bunun gerçekleşebilmesi için, yaşadığımız bu salgın günlerinin biran önce dışına çıkabilmemiz gerekiyor. Eğer Covid-19 salgını hızlı bir şekilde atlatılırsa; pazardaki düşüşün %2 civarlarında kalması, uzmanlar tarafından mümkün olarak görülen bir durum.

Sızıntılara göre yeni gelecek iPhone modelleri olan iPhone 12 serisinde ise birçok yenilikle karşılaşacağız. Bunlardan bazıları 120 Hz’lik ekran yenileme hızları, 4400 mAh batarya kapasitesi, A14 Bionic işlemci (5 nm üretim süreci), 5G desteği ve 6 GB Ram olacak. Eğer Apple, iPhone 12 modelleri ile ciddi bir heyecan yaratmayı başarabilirse; artan satışlara bağlı olarak toparlanma süreci de kısalacaktır diye tahmin ediyoruz.

Siz azalan iPhone satışları ile ilgili düşünceleriniz neler? Sizce Apple, Covid-19 sonrası dönemde ne kadar hızlı toparlanabilecek? iPhone 12 modelleri yüksek satış rakamları yakalayarak Apple’ın toparlanma sürecini hızlandırabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski