İngiltere’de İşçilerin Maaşları Hükümet Tarafından Ödenecek

İngiltere’de İşçilerin Maaşları Hükümet Tarafından Ödenecek

Batılı ülkelerinin ekonomik olarak en güçlü olarak tanımlanan İngiltere covid-19 salgını nedeniyle zarara uğraşmış Avrupa ülkelerinden birisi durumunda.Özellikle ekonomik olarak çöküş yaşanan İngiltere’de Kasım ayına kadar ücretsiz izine çıkarılan işçiler için maaşlar ödenmesi planlanıyor.

İngiltere ekonomisinde son yılların en ağır dönemi yaşanıyor.Küçük işletmeler,sanayi,ticaret,tarım tamamen ülkede durmuş durumda.

İngiltere dünyanın en fazla ticaret yapan ülkelerinden biri olarak finans işlerinde yani sigortacılık,menkul kıymetler borsası ve bankacılık alanında çok kilit bir rol ve uluslararası bir rol üstlenmekte.İngiltere ekonomisinde dışa yaptığı ticaret ile ekonomisi her geçen gün daha iyiye giderken tüm dünyada rol gösteren covid-19 pandemisi sonrasında ekonomisi inanılmaz bir derecede zarar görmüş durumda.

İngiltere tarafından diğer ülkelere ihraç edilen mamul ürünler,yakıt, kimyasal maddeler ve tütün gibi önemli pazarlardan mahrum kaldı.

Bu zor günlere rağmen İngiltere hükümeti ücretsiz izne ayrılan işçilerin maaşlarını 2020’nin Kasım ayına kadar ödeyecek.Bu durum İngiltere ekonomisinin şu anda ne kadar zarar görse bile, güçlü bir ekonomiye sahip olduklarını gösteriyor.

İngiltere Maliye Bakanı Rish Sunak yaptığı açıklamada ,ilk planda yapılan çok ödeme koşullarının aynı durumda olacağını söyledi.

7.5 milyon işçiye 2500 pound’u geçmemek şartıyla maaşların %80’lik bölümünü hükümet tarafından ödeniyor.

Sözlerine devam eden İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak iş verenlerden destek istedi.Sunak,iş verenlerden hükümetle birlikte işçilerin maaşlarını ödemeyi paylaşmalarını isteyeceğiz dedi.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski